Подумай уже сегодня: сколько будешь платить за электроэнергию, воду и газ завтра?!


Последняя новость

Очередное повышение тарифов на коммуналку - 17.02.2016

Читать все новости

Вам в помощь

Любимые афоризмы

В мире нет Вечных Двигателей, зато полно Вечных Тормозов.

Счетчик (0.0009 сек.)

Яндекс.Метрика


Важно! Вся информация на сайте носит исключительно информативный характер и ни при каких обстоятельствах не является призывом к действию.

Новости

Главная » Новости

Ціна газу для населення зросте до 3600 грн. за тисячу кубів

Пільгова ціна на газ для українців складе 3,6 тис. грн. за 1 тис. куб. м. Таким чином, щомісячний платіж збільшиться до близько 720 грн. Ті, хто не вкладеться в ліміти, будуть платити ринкову ціну - мінімум 7178 грн. за 1 тис. кубів.Причетні до переговорів з МВФ чиновники не говорять про конкретних тарифах у гривневому обчисленні, так як ціни і тарифи повинен встановити національний регулятор - НКРЕКУ. Нацкомісія зробить це найближчим часом, так як за домовленістю з МВФ нові тарифи повинні застосовуватися з 1 квітня.

Однак основні цифри вже узгоджені урядом Яценюка в підготовлюваний до підписання Меморандумі з МВФ. На природний газ припускають встановити дві ціни - так звану пільгову і ринкову.

Пільгова ціна - 3,6 тис. грн. за 1 тис. кубометрів. Вона діятиме для домогосподарств, споживання природного газу якими не перевищить річний ліміт в 2,4 тис. кубометрів. Помножимо 2,4 тис. кубометрів на ціну (на 3,6 тис. грн.) і отримаємо 8,64 тис. грн. річного платежу. На місяць виходить близько 720 грн.

Сьогодні одне домогосподарство в середньому платить за газ 100-120 грн. Якщо газ використовується тільки для приготування їжі, то оплата від 20 до 35 грн. в місяць - залежно від наявності або відсутності лічильника газу (подивіться у свої платіжки). Вже зрозуміліше, в тому числі і те, що далеко не всім такі суми по кишені. Але це тільки приказка.

Для тих домогосподарств, які не вкладуться в ліміт споживання 2,4 тис. кубометрів газу на рік, передбачено різке підвищення ціни - мінімум до 7178 грн. за 1 тис. кубометрів понадлімітного газу. Це і буде друга - ринкова ціна на газ для домогосподарств. Додамо до цієї ціни обов'язкові податки, вартість транспортування газорозподільними мережами (облгазами) - і ринкова ціна для споживачів автоматично збільшується до понад 10 000 грн. за 1 тис. кубометрів.

Важливо уточнити: ринкова ціна газу торкнеться в першу чергу власників великих квартир і приватних будинків. А також практично всіх жителів частого сектора, насамперед у сільській місцевості, які використовують природний газ для опалення житла. Повсюдна газифікація населених пунктів України зіграла на цьому етапі злий жарт ...

Втіхою може бути те, що в опалювальний сезон (це п'ять місяців у році) для тих домогосподарств, які використовують газ для опалення (не централізований, а самостійно), планують передбачити щомісячний ліміт - 200 кубометрів газу за фіксованою ціною на кожного члена сім'ї (домогосподарства). Чи буде це пільгова ціна 3,4 тис. грн. за 1 тис. кубометрів, поки достеменно невідомо. Але все, що такі домогосподарства спалять понад ліміту, належить оплачувати за ринковою ціною, тобто по 10 000 грн. за 1 тис. кубометрів. Згодом - дорожче.

Ринкова ціна на газ прив'язана до ціни імпортованого в Україну природного газу. І, очевидно, імпортованого не тільки "Нафтогазом України". У лютому НАК закуповує, наприклад, найдорожчий, російський газ по 329 дол. за 1 тис. кубометрів (з урахуванням 100 дол. знижки, що діє до 31 березня - в рамках брюссельського "зимовий пакет" домовленостей), в Європі - дешевше 300 дол. за 1 тис. кубометрів. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Україна імпортувала газ в січні в середньому по $ 358,7. Якщо розділити ринкову "емвеефівських" ціну - 7178 грн. за 1 тис. кубометрів на 25 грн. (курс грн./дол.), то виходить, що ринкова ціна прив'язана до ціни імпортного газу 242 дол. за 1 тис. кубометрів. Таку ціну очікують на газоторговельної майданчиках Європи влітку...20.03.2015 | Aдмин

Вернуться назад

Контакты